Choď na obsah Choď na menu
 


RPG hry na Rokforte

Toto slovo tu zaznelo už mnohokrát, no nie všetci viete, čo znamená, preto sme si dovolili zostaviť pre vás istú charakteristiku tohto slova, a tým pádom aj tejto stránky.
Roleplay je slovo, ktoré sa skladá z dvoch anglických slov: role (úloha, rola) a play (hrať). Slovo game všetci isto poznáte, no kto nie, znamená hru. Hru, ktorú tu máme hrať.
Na všetkých stránkach, označených ako RPG stránky, máte možnosť byť jedinečnou bytosťou, ktorá žije len na tých stránkach. Keďže my sme a žijeme v čarodejníckom svete, naša hra, sa týka sveta čarodejníkov. Ak vstúpite na pôdu našej školy, začínate hrať aj vy. Vašou úlohou je vymyslieť si svoj charakter, svoju históriu a svoje súkromie. Všetko, čo potrebujete na hru a stvárnenie svojej postavy na Rokforte. Preto si píšeme profily, preto tu fungujú i-rodiny. Lebo tu znázorňujeme vlastný svet (veľmi podobný tomu muklovskému). Avšak musíte si dať pozor pri vytvárani svojho charakteru. Každá osoba (aj v reále) má aj zlé vlastnosti. Čiže vedzte, že nemozete byť dokonalí. Nemôžete byť prvákom a odzbrojiť smrťožrúta, alebo bojovať s aurorom či iným dospelým čarodejníkom. Keby sme si to preniesli do reálneho života, určite by ste sa nepostavili do cesty vojakovi s nabitou puškou a nepovedali mu "poď bojovať". Musíte porozmýšľať nad tým, ako čo najreálnejšie svoju postavu stvárnite. Je samozrejme nemysliteľné, že budete vedieť levitovať, ak nie ste upír.
Uvedomte si tiež, že ak sa vo Veľkej Sieni zjavia smrťožrúti, asi ťazko by ste prežili, keby ste na nich pokrikovali, že sú trápni. Tak isto, ak je niekto vo Veľkej Sieni zranený, či odpadne, ťažko mu pomôžu žiaci. Na to sú tu školení ľudia.
Informácie o tom, čo sa práve stalo alebo udialo na Rokforte, môžete nájsť v Rokvillskom denníku. Sú to prevažne veci, ktoré sa udiali vo Veľkej sieni alebo v Troch metlách.

Viac informácií o RPG a o tom, ako ju správne hrať, sa dozviete na hodinách Transfigurácie, kde sa roleplay vyučuje.

Zhrnutie:
RPG stránky sa zaoberajú hrou alebo fikciou reálneho sveta. Figurujete v nich ako postavy (ľudia), ktoré majú svoj osobitý svet, svoje potreby a svoj život. Ale iné je to v tom, že ten život sa má odlišovať od vášho súkromného života. Máte tu fungovať ako nejaká postava, ktorá existuje v čarodejníckom svete. Správať sa ako čarodejník, rozprávať tak a snažiť sa ním stať (na stránke). Existuje veľa RPG (Role Playing Game) stránok a tu sa hráme na čarodejnícky svet. Ľudia tu predstavujú pospolitý ľud, ktorý ma možnosť vybrať si svoj osobitý charakter a pod ním aj vystupovať na stránke. Každý z nás tu hrá nejakú rolu. Prváci to majú najťažšie, neovládajú ešte kúzla, nevyznajú sa tu a často sa aj stratia. Od toho sú tu však prefekti a vedúci fakúlt, aby im pomohli. Každý z nás hrá roleplay a snaží sa, aby jeho postava vyzerala čo najreálnejšie.

Ako sa RPG hrá?

Je viacero možností, ako sa zoznámite s RPG. Buď budete len tichý účastník, alebo zapojíte fantáziu a stane sa z Vás skvelý hráč RPG. Ak chcete hrať spolu s nami, vedzte že to nie je ťažké. Stačí napísať čo práve vykonávate –v čarodejníckom svete- medzi dve hviezdičky.
Príklad:
*vojde do Veľkej Siene a zisťuje že je tu menej ľudí ako obvykle*
*vojde do Troch metiel a pozdraví svoju kamarátku z fakulty Terra*

To, čo vykonávate, môžete tiež spojiť s hovorenou rečou a tak rozvinúť Vaše hranie.
Príklad:
Ahojte *dobre naladený vstúpi do VS a zisťuje, že je tu menej ľudí ako obvykle*
*vojde do Troch metiel a pozdraví svoju kamarátku z fakulty Terra* Ahoj Mary, ako sa máš? Môžem si k tebe sadnúť?