Choď na obsah Choď na menu
 


Človek

Je to najrozšírenejšia rasa. Pán tvorstva, ako sám seba nazýva. Inými je označovaný ako bezvýznamný smrteľník. Neoplýva žiadnymi magickými schopnosťami, nedisponuje nadpriemernou silou, dlhovekosťou či krásou. Aj napriek tomu je človek nepredvídateľný, rafinovaný a nápaditý. Najlepšou vlastnosťou tejto rasy je však jej prispôsobivosť. Človek sa dokáže naučiť a využívať akékoľvek zaklínadlo i čary z akéhokoľvek druhu mágie.

Elf

Elfovia sú opradení pavučinou tajomstva. Čas v ich dlhovekých životoch nehrá dôležitú úlohu. Oplývajú magickou mocou, ktorú čerpajú z hlbín prírody. Úzkostlivo si chránia svoje súkromie, tajomstvá a prastarú múdrosť svojich predkov. Sú to vysoké štíhle bytosti so vznešenými a krásnymi tvárami a so zašpicatenými ušami. Typické pre elfov sú veľmi dobre vyvinuté zmysly. Elfovia sa vyznajú v prírode a snažia sa ju chrániť ako svoj domov. Sú majstrami prírodnej a elementárnej mágie.

Upír

Upíri sú povestní svojou túžbou po krvi. Všeobecne panuje názor, že sú zlí a vyznávajú čiernu mágiu. Pravda je však taká, že ako všetky rasy aj oni si môžu vybrať svoje presvedčenie. Upíri majú veľmi pevné rodinné vzťahy, zakladajú si na svojom pôvode, milujú umenie a vznešenosť. Ich domovom je noc a temnota. Mnohé zvieratá si vraj dokážu podmaniť jediným pohľadom a príslušníka inej rasy dokážu svojim uhryznutím premeniť na jedného z nich. Sú nadmieru inteligentní a vnímaví, no často samotárski. Fascinuje ich mágia ako taká a všetky jej druhy.

Víla 

Ich schopnosť mámiť ľudí svojim tancom vraj nie je len výmysel. Sú to prekrásne stvorenia s nádhernými tvárami a dlhými vlasmi .Niektoré z nich majú krídla. Okolo nich sa vznáša viditeľná aura. Víly sú vynikajúce liečiteľky, pretože svoju energiu dokážu vložiť do poranenia a tým ho vyliečiť. Len občas bývajú smutné, od prírody sú to veselé stvorenia. Ich pôvab a krása boli námetom mnohých báji. Víly dokonale ovládajú mágiu svetla, no aj ony si dokážu vybrať svoje presvedčenie a podľa toho aj odvetvie mágie.

Anjel

Anjel znamená v prastarom jazyku posol. Anjeli sú astrálne bytosti svetla. Odtiaľ aj čerpajú svoju mágiu. Anatomicky sa líšia do ľudí iba krídlami, ktoré dokážu mimovoľne nechať miznúť. Oplývajú nesmiernou magickou silou, ktorú však dokážu v našej fyzickej sfére využívať len obmedzene. V prirodzenosti anjelov je ich inklinácia k dobru, no aj u nich sa nájdu čierne ovce. Takýmto anjelom sa hovorí Padlí. Anjeli sú jemné a krehké bytosti s čistým srdcom a dušou.

Démon

Tak ako sú anjeli zosobnením svetla a života, démoni sú ich protikladom – zosobneným temnoty, tmy a smrti. Tieto bytosti, ktorých korene siahajú až k počiatku sveta sú jedinou rasou, ktorá kráča zákutiami temnoty bez toho, aby sa v nich stratila. Ich duša je potrhaná na kusy, popretkávaná zlobou a tmou. Démoni nemajú pravú tvár, majú tisíce podôb, mnohé z nich temne krásne, iné hrôzostrašné a desivé.. Sú predurčení pre čiernu mágiu. Neovládajú ich žiadne emócie, nevedia, čo je to strach alebo bolesť.

Vlkodlak

Vlkodlaci, alebo lykani sú prastarou rasou, ktorá oibýva našu zem už od nepamäti. Ich život je spätý s mesačným cyklom a vždy za splnu sa vlkodlaci, ktorí majú inak ľudskú podobu menia na krvilačné beštie. Ich túžba po krvi a bolestivá premena v túto noc sa dá zahnať jedine špeciálnym elixírom. Aj keď sú lykani väčšinu svojho života v podobe ľudí, ich duša svoju vlčiu podstatu nezaprie. Ich túžba po slobode a nezávislosti je rovnako silná ako ich rodinné vzťahy, ktoré si úzkostlivo chránia.

Ifrit

Ifriti sú stelesnením elementu ohňa. Milujú jeho žiaru a horúčosť a ako jediná rasa dokážu tomuto silnému živlu vládnuť. Sú prastarou rasou, ktorá v priebehu vekou získala ľudské črty a svoju ohnivú podobu dokážu ukázať až keď sú vystavení silným emóciám, hnevu, či strachu. V takýchto chvíľach vzbĺkne ich telo tajomným ifritským ohňom a spáli všetko, čo mu je na dosah. Sú úzko spätý s mágiou, čarovanie a transfigurácia im ide výborne, ale strátený sú v oblasti elixírov a herbológie, keďže ich nepriateľom je voda a tieto dve odvetvia mágie sú s ňou úzko späté.

Morský človek 

Ich svet sa rozprestiera medzi morským dnom a hrebeňmi jeho spenených vĺn. Tu v nedoziernych vodách vraj existuje záhadná krajina, ktorú si podmanili spanilé dlhovlasé bytosti s prekrásnym a vábivým hlasom a ladným rybím chvostom. Tak ako zatienili svojich morských mužov v mytológii, tak si udržali prevahu aj v matriarchálnom podmorskom spoločenstve, kde namiesto monogamie pestujú radšej roztopašnosť a nikdy nestarnúcu krásu. Nechápu pozemšťanky, prečo si strihajú kadere a načo si zahaľujú telo do šiat. Morské panny totiž takéto pochabosti nerobia. Akonáhle sa dotknú vody premenia sa na morskú formu, po usušení im chvost zmizne. Ovládajú vodnú mágiu.

Harpya

 

Na rozdiel od svojich "sestier" víl ich príroda nikdy nezaujímala. Zvodkyne od narodenia, preto predmetom ich záujmu sú tvory mužského rodu, ktorých lákajú svojimi omamnými pavučinami a robia si z nich figúrky. Ich cieľom je mužov ovládať a manipulovať s nimi, je to pre ne najväčšie potešenie. Nikdy nepohrdnú spoločnosťou, ktorej sú stredobodom a vždy si vedia nájsť teritórium, no vo svojich radoch sú zlomyseľné, zákerné a spriadajú lži a intrigy.